Sanal Etnospor Müzesi Bu Festivalde

9-12 Haziran tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşecek olan 5. Etnospor Kültür Festivali’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleşen Sanal Etnospor Müzesi ziyaretçilere kapılarını açıyor.

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından 9-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan 5. Etnospor Kültür Festivali, geleneksel sporlardan oyunlara, geleneksel sanatlardan evrensel tatlara uzanan zengin içerikleriyle ziyaretçilerini bekliyor. 26 ülkeden spor, kültür, sanat ve gastronomi alanlarında bini aşkın katılımcıyı ağırlayacak olan festivale 1 milyonu aşkın ziyaretçinin katılması bekleniyor.

Kök Hücre Dijital Deneyimi

Festivalde bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle önemli bir sergi ziyaretçilerle buluşuyor. Sanal Etnospor Projesi açıklanan müze çalışmasında “Kök Hücre Dijital Deneyimi” başlıklı bir sergi ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Geleneksel oyunların özünün ve dinamizminin dijital gösterme metotlarıyla işlendiği sergi 9 Haziran saat 10.00’da kapılarını sanatseverlere açacak. Sergi 12 Haziran saat 20.00’a kadar izlenebilecek.

 

 

 

 

Follow Us