Etnospor Kültür Festivali Fotoğraf ve Video Yarışması 9 Haziran’da Başlıyor

Dünya Etnospor Konfederasyonu, 9-12 Haziran tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşecek olan 5. Etnospor Kültür Festivali için fotoğraf ve video yarışması çağrısında bulundu.

Geleneksel sporların ve oyunların ihyası amacıyla faaliyetlerini sürdüren Dünya Etnospor Konfederasyonu bu yıl Etnospor Kültür Fesitvali’nin 5’incisine ev sahipliği yapıyor. 9-12 Haziran tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşecek olan festivalde,  geleneksel sporlar, oyunlar, sanatlar ve evrensel tatlara dair birçok aktivite yer alacak.

Festival için bu yıl “yakınlık” anlamını içeren davet dili tercih edildi. Ziyaretçiler bu yıl festival aracılığıyla geçmişten günümüze uzanan tüm geleneksel sporları ve oyunları deneyimleyebilecek, geleneksel ve el sanatlarını icra edebilecek, aynı zamanda evrensel tatları da tadabilecek. Kıl çadırlarında yaşanan oba hayatı ve çeşitli kültürlerin ritüelleri de festivale renk katacak. Festival alanında gerçekleşen tüm aktiviteler fotoğraf ve video yarışmasına konu olacak.

Fotoğraf ve VideoArt kategorilerinde gerçekleşecek yarışmaya dair şartname.

 

 

 

 

Follow Us