Dünya Kültürleri Bu Festivalde Buluştu

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından 9-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen 5. Etnospor Kültür Festivali dünya kültürlerinin buluşma noktası oldu. 26 ülkeden kültür, sanat, spor ve gastronomi alanlarından binden fazla uluslararası katılımcı festival ziyaretçileriyle buluştu.

Gelenksel sporların ve oyunların ihyası temasıyla çalışmalarını sürdüren Dünya Etnospor Konfederasyonu, 9-12 Haziran tarihleri arasında düzenlediği 5. Etnospor Kültür Festivali’nde dünya kültürlerini İstanbul’a taşıdı. 26 ülkeden kültür, sanat, spor ve gastronomi alanında çalışmalarını sürdüren binden fazla katılımcı bu festivalde buluştu. TİKA Evrensel Tatlar stantları ise ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Geleneksel Sporlardan Evrensel Tatlara

26 ülkeden festivale katılan ve geleneksel sporlar, evrensel tatlar, kültür ve sanat insanları ziyaretçilere unutulmaz deneyimler yaşattı. Bu yılki festivalin misafir sporları olan Kazakistan’dan Atlı Güreş ekibi, Pakistan’dan Kabaddi ekibi geleneksel sporlarını icra ederek, heyecan dolu müsabakalara imza attılar. Azerbaycan’dan festivale katılan 60 kişilik Karabağ Atları gösteri ekibi ise festivalin en ilgi çeken grubu oldu. Atlı sporlar sahasında 4 gün boyunca gerçekleştirdikleri nefes kesen gösterilerle ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatan Karabağ Atları ekibi büyük beğeni topladı.

20 Ülkenin Mutfağını Festivale Taşıdılar

TİKA Evrensel Tatlar alanı da 5. Etnospor Kültür Festivali’nin yoğun ilgi gören alanlarından biri oldu. 20 ülkeden gelen 40 aşçı, festival ziyaretçilerine kendi mutfaklarından lezzetleri tanıtarak ikramlarda bulundular. Dünya mutfaklarından lezzetleri tatma imkânı bulan ziyaretçiler unutamayacakları bir deneyim yaşadılar.

Avrasya Türk Topluluklarının da oba çadırlarında gerçekleşen yaşamları sergiledikleri festival, zaman zaman çeşitli toylara da ev sahipliği yaptı.

Follow Us