5. Etnospor Kültür Festivali 9-12 Haziran’da İstanbul’da

Dünya Etnospor Konfederasyonu (DEK), yoğun ilgi gören Kültür Festivali’nin 5’incisini 9-12 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirecek. Ziyaretçiler tüm etkinliklere ücretsiz olarak katılım sağlayabilecek.

30 Ülkeden Katılım

DEK tarafından yapılan açıklamaya göre, bu yıl 5’incisi gerçekleşecek olan festivale 30 ülkeden katılım sağlanacak. Atatürk Havalimanı’nda ziyaretçilerine kapılarını açacak olan festivalde, geleneksel sporlar ve oyunlar, geleneksel sanatlar, gastronomi, sahne sanatları gibi birçok başlıkta etkinlikler gerçekleşecek.

Ücretsiz Deneyim İmkânları

Her yaştan gruba hitap eden etkinliklerin yer aldığı festivalde, gerçekleşen birçok müsabakayı izleme imkânı bulacak olan ziyaretçiler; profesyonellerin gözetiminde ok atma, at binme, gibi birçok geleneksel spor ve oyunu ücretsiz olarak deneyimleyebilecekler. Aynı zamanda alanda bulunan atölyelerde, geleneksel sanatların birçok dalına dair tecrübe imkânı sağlanacak.

Ziyaretçiler festival boyunca geleneksel sporlar ve oyunlar başta olmak üzere doğa ve hayvan iletişimi gibi konularda bilgi edinme imkânına da erişebilecekler.

Çocuklar ve Dezavantajlı Gruplara Özel Etkinlikler

5. Etnospor Kültür Festivali’nde çocukları birbirinden özel etkinlikler bekliyor olacak. Çocuklar aileleriyle birlikte, festival alanında geleneksel sporlar ve oyunlarla doyasıya vakit geçirebilecekler.

Dezavantajlı gruplara özel etkinlikler, müsabakalar ve sahne etkinlikleri de festivale renk katacak. Hipoterapi, görme engelliler mangala turnuvası, atölyeler ve engelli sanatçıların sahneleyeceği etkinliklerle festival dezavantajlı gruplar için erişilebilir imkânlar sunacak.

Dünya Kültürleri Bu Festivalde

Ziyaretçilere birçok deneyim imkânı sunacak olan Dünya Etnospor Konfederasyonu, dünya mutfağından tatları katılımcıların beğenisine sunarken; eşsiz gösterilere imza atan Karabağ Atları da ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatacak.

Türkiye’den şehirlerin tanıtıldığı, kil çadırlarında oba yaşamının hayat bulduğu, el sanatları atölyeleri ve birçok gösteriyle aktivitenin yer aldığı 5. Etnospor Kültür Festivali 9 Haziran’da kapılarını ziyaretçilere açacak.Follow Us