Kazananlar

kazanan

Küçükçekmece’deki Bezirganbahçe Meydanı’nda gerçekleştirilen #Etnospor Kültür Festivali 3. gün müsabakaları ile tamamlandı. Başladığı günden kapanışına kadar çok büyük bir ziyaretçi kitlesine ulaşan festivalimiz halk tarafında görkemli bir törenle sporculara ödülleri takdim edilerek sona erdi! Dereceye giren sporcular’a ödüllerini vermek üzere Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Dünya Etnospor Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve protokol üyeleri sahneye davet edildi.

Dereceye giren sporcular ise şöyle;

AŞIK OYUNU

  1. Zahir Şahcengiz
  2. Ömer Karcıoğlu
  3. Yasin Yılmaz

MANGALA

  1. İbrahim Aydın
  2. Betül Kar
  3. Elif Bahar Metin

MAS GÜREŞİ
(ERKEKLER)

  1. Sinan Karcı
  2. Burak Bingöl
  3. Canip Canakoğlu

MAS GÜREŞİ
(KADINLAR)

  1. Nurten Karkin
  2. Müjgan Oktay
  3. Fatma Çina

ŞALVAR GÜREŞİ
(TEŞVİK)

  1. Yaşar Doğu Hapur
  2. Arda Hapur
  3. Melih Türkmen

ŞALVAR GÜREŞİ
(DESTE)

  1. Cengizhan Doğan
  2. İsmail Söyler
  3. Furkan Yenitığ

ŞALVAR GÜREŞİ
(ORTA BÜYÜK)

  1. Oğuzhan Yılman
  2. Ümit Yavuz
  3. Tuncay Fırıldak

ŞALVAR GÜREŞİ
(BÜYÜK ORTA)

  1. Ali Işık
  2. Gültekin Kola
  3. Muhammet Kör

ŞALVAR GÜREŞİ
(BAŞ ALTI)

  1. Yasin Kılıç
  2. Enes Şimşek
  3. Seçkin Özkale

ŞALVAR GÜREŞİ
(BAŞPEHLİVAN)

  1. Halil Hapur
  2. Mithat Bilen
  3. Fatih Demir

KAPIŞMALI ABA GÜREŞİ
(MİNİKLER)

  1. Serkan Ekinci
  2. Burak Gazi
  3. Zeynel Abidin Esetekin

KAPIŞMALI ABA GÜREŞİ
(YILDIZLAR)

  1. Serkan Yamak
  2. Selçuk Ekinci
  3. Ali Dereboğaz

KAPIŞMALI ABA GÜREŞİ
(BÜYÜKLER)

  1. Özgür Kılıç
  2. Mehmet Tekbaş
  3. Yusuf Özen

AŞIRTMALI ABA GÜREŞİ
(KÜÇÜKLER)

  1. Abdülaziz Aslan
  2. Tolga Yalçınkaya
  3. Fatih Doğan

AŞIRTMALI ABA GÜREŞİ
(BAŞ ALTI PEHLİVANLAR)

  1. Necdet Doğan
  2. Recep Öztürk
  3. Mustafa Özsoy

AŞIRTMALI ABA GÜREŞİ
(BAŞPEHLİVANLAR)

  1. Barış Güngör
  2. Vakkas Özada
  3. Erol Öztürk

ATLI OKÇULUK
(KABAK STİLİ ATIŞ GENÇLER)

  1. Dilara Bal
  2. Canset Genel
  3. Yusuf Kılcı

ATLI OKÇULUK
(KABAK STİLİ ATIŞ YETİŞKİNLER)

  1. Mustafa Koç
  2. Gürak Gayretli
  3. İrfan Gürdal

ATLI OKÇULUK
(MEMLÜK STİLİ ATIŞ GENÇLER)

  1. Yusuf Kılcı
  2. Canset Genel
  3. Dilara Bal

ATLI OKÇULUK
(MEMLÜK STİLİ ATIŞ YETİŞKİNLER)

  1. Emrah Koç
  2. Şevket Sarıdemir
  3. Yasin Eren

HEDEF OKÇULUK
(ÇOCUKLAR)

  1. Küçükçekmece Geleneksel Okçuluk
  2. Okçular Tekkesi
  3. Talimhane Ekibi

HEDEF OKÇULUK
(ERKEKLER)

  1. Akşehir Selçuklu
  2. Tirzen Okçuluk
  3. Akşehir Nasrettin Hoca

HEDEF OKÇULUK
(KADINLAR)

  1. Okçular Tekkesi
  2. Tokat Danişment
  3. Şehir Geleneksel Okçuluk

YAĞLI GÜREŞ
(MİNİKLER)

  1. Arda Avcıoğlu
  2. Özgür Arslan
  3. Emirhan Giral

YAĞLI GÜREŞ
(TEŞVİK)

  1. Enes Kazım Alkan
  2. Melih Yarba
  3. Alparslan Das

YAĞLI GÜREŞ
(TOZKOPARAN)

  1. Yunus Emre Güral
  2. Engin Atar
  3. Ali Osman Güngördü

YAĞLI GÜREŞ
(AYAK GÜREŞİ)

  1. Yıldıray Pala
  2. Tuğrul Menemenci
  3. Ali Tuğra Akkoç

YAĞLI GÜREŞ
(BÜYÜK ORTA)

  1. Enes Kesler
  2. Davut Demir
  3. Harun Tok

YAĞLI GÜREŞ
(BAŞ ALTI)

  1. Tanju Gemici
  2. Recep Taslak
  3. Osman Topuz

MENZİL OKÇULUĞU

  1. Kenan Özcan
  2. Cüneyt Öztan
  3. İbrahim Balaban

GÖKBÖRÜ

  1. Van Ulupamir Köyü ekibi

GALERİ