Festival Programı

1. GÜN (9 Mayıs Çarşamba2. GÜN (10 Mayıs Perşembe)3. GÜN (11 Mayıs Cuma)4. GÜN (12 Mayıs Cumartesi)5. GÜN (13 Mayıs Pazar)

ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ – 2018- 1. GÜN PROGRAMI (9 Mayıs Çarşamba)
10:00 FESTİVAL ALANINA GİRİŞ
10:00 – 12:00 OBA GEZİNTİSİ
ATLI  SPORLAR SAHASI
13:00 – 13:30 TÖREN KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ (Mehteran eşliğinde)
13:30 – 14:15 AÇILIŞ KONUŞMALARI
14:15 – 14:30 ATLI AKROBASİ GÖSTERİSİ (Kırgızistan)
14:30 – 14:40 ÜRDÜN KRALİYET ÇERKEZ MUHAFIZLARI GÖSTERİSİ
14:40-14:50 IAIDO KILIÇ USTALARI GÖSTERİSİ (Japonya)
15:30-16:30 ATLI CİRİT MÜSABAKASI (Bamyacılar – Lahanacılar)
16:30-17:10 KÖKBÖRÜ MÜSABAKASI (Kırgızistan – Kazakistan)
17:10-17:30 ŞAHİN GÖSTERİSİ (Katar)
17:30-18:30 ATLI OKÇULUK MÜSABAKASI
ATLI GÖSTERİ ALANI
15:00-15:30 / 17:30 18:00 SOVGAT ATLI GÖSTERİ TOPLULUĞU
YAĞLI GÜREŞ ALANI
15:00-20:00 FETİH YAĞLI GÜREŞLERİ (Baş Pehlivanlar ve Diğer Tüm Boylar)
GELENEKSEL GÜREŞLER SAHASI
15:00-15:30 ŞALVAR GÜREŞİ
15:30-16:00 AŞIRTMALI ABA GÜREŞİ
16:00-16:30 KUŞAK GÜREŞİ
16:30-17:00 KAPIŞMALI ABA GÜREŞİ
MAS GÜREŞİ SAHASI
15:00-20:00 MAS GÜREŞLERİ MÜSABAKALARI (Müsabakalar Hariç Halka Açıktır)
15:00 / 16:30 / 18:00 MAS GÜREŞİ DOSTLUK MÜSABAKALARI (Yakutistan – Moğolistan)
GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ETKİNLİK SAHASI
15:00-20:00 AŞIK OYUNLARI (Müsabakalar Hariç Halka Açıktır)
15:00-20:00 MANGALA OYUNU (Müsabakalar Hariç Halka Açıktır)
15:00-20:00 GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI (Tüm Gün Boyunca Halka Açıktır)
OBA ALANI
15:00-15:30 / 17:00-17:30 DUVAK AÇMA TÖRENİ
15:30-16:00 / 18:00-18:30 BEŞİK TOYU
16:00-16:30 / 19:00-19:30 TUŞO TOYU
15:00-20:00 YEDİ BÖLGE KÜLTÜREL ÇADIR ETKİNLİKLERİ
TÜRK DEVLET VE TOPLULUKLARI ÇADIR ETKİNLİKLERİ
DERVİŞ ÇADIRI ETKİNLİKLERİ
DİRİLİŞ ‘ERTUĞRUL’ ÇADIRI ETKİNLİKLERİ
KATAR KÜLTÜREL ÇADIRI
OKÇULAR VAKFI ALANI
15:00-20:00 OKÇULUK TALİMİ – MUHAREBE ALANI ETKİNLİKLERİ – ATÖLYELER (Halka açıktır)
AVRASYA GÖSTERİ MERKEZİ SAHNE ETKİNLİKLERİ
15:00-16:00 TRT – RAFADAN TAYFA
16:00-16:30 KILIÇ-KALKAN GÖSTERİSİ
16:30-17:30 İSTANBUL HALK MÜZİĞİ KOROSU KONSERİ
15:00-20:00 ANADOLU YÖRESEL HALK OYUNLARI ETKİNLİKLERİ
AT BİNİCİLİK & PONY AT BİNİCİLİK ALANI
15:00-20:00 PONY AT BİNİCİLİĞİ (Tüm Gün Boyunca Halka Açıktır)
15:00-20:00 YETİŞKİNLER İÇİN AT BİNİCİLİĞİ (Tüm Gün Boyunca Halka Açıktır)
KÜLTÜREL ETKİNLİKLER
15:00-20:00 EL SANATLARI ATÖLYELERİ (Kırk Farklı El Sanatı Uygulamaları ve Sergileri)
15:00-20:00 TİKA EVRENSEL TADLAR (Ülke Mutfakları Yemek Yapımı Etkinlikleri)

2. GÜN PROGRAMI (10 Mayıs Perşembe)
ATLI  SPORLAR SAHASI
10:30 – 11:00 / 15:00 – 15:30 ATLI AKROBASİ GÖSTERİSİ (Kırgızistan)
11:00 – 11:40 / 15:30 – 16:00 KÖKBÖRÜ MÜSABAKASI (Kırgızistan – Kazakistan)
11:40 – 12:00 / 16:00-16:30 ŞAHİN GÖSTERİSİ (Katar)
12:00 – 13:00 / 16:30 – 17:00 YABUSAME ATLI OKÇULUK GÖSTERİSİ (Japonya)
13:00 – 14:00 / 17:00 – 18:00 ATLI CİRİT MÜSABAKASI (Bamyacılar – Lahanacılar)
14:00 – 15:00 / 18:00 – 19:00 ATLI OKÇULUK MÜSABAKASI
ATLI GÖSTERİ ALANI
14:00 – 14:30 / 17:30 – 18:00 SOVGAT ATLI GÖSTERİ TOPLULUĞU
YAĞLI GÜREŞ ALANI
10:00 – 19:00 YAĞLI GÜREŞLER(7 BOYDA)
GELENEKSEL GÜREŞLER SAHASI
10:00-11:00/14:00-15:00 KAPIŞMALI ABA GÜREŞİ
11:00-12:00/15:00-16:00 KUŞAK GÜREŞİ
12:00-13:00/16:00-17:00 AŞIRTMALI ABA GÜREŞİ
13:00-14:00/17:00-18:00 ŞALVAR GÜREŞİ
MAS GÜREŞİ SAHASI
10:00 – 19:00 MAS GÜREŞLERİ MÜSABAKALARI
12:00 / 14:00 / 16:00 MAS GÜREŞİ DOSTLUK MÜSABAKALARI (Yakutistan – Moğolistan)
GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ETKİNLİK SAHASI
10:00-19:00 AŞIK OYUNLARI
10:00-19:00 MANGALA OYUNU
10:00-19:00 GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI (Tüm Gün Boyunca Halka Açıktır)
OBA ALANI
11:00 – 11:30 / 15:00 -15:30 DUVAK AÇMA TÖRENİ
12:00 – 12:30 / 16:00 -16:30 BEŞİK TOYU
13:00 – 13:30 / 18:00 -18:30 TUŞO TOYU
10:00 – 20:00 YEDİ BÖLGE KÜLTÜREL ÇADIR ETKİNLİKLERİ
TÜRK DEVLET VE TOPLULUKLARI ÇADIR ETKİNLİKLERİ
DERVİŞ ÇADIRI ETKİNLİKLERİ
DİRİLİŞ ‘ERTUĞRUL’ ÇADIRI ETKİNLİKLERİ
KATAR KÜLTÜREL ÇADIRI
OKÇULAR VAKFI ALANI
10:00 – 20:00 OKÇULUK TALİMİ – MUHAREBE ALANI ETKİNLİKLERİ – ATÖLYELER (Katılıma açıktır)
AVRASYA GÖSTERİ MERKEZİ SAHNE ETKİNLİKLERİ
11:00-12:00/16:00-17:00 MEHTERAN EŞLİĞİNDE KILIÇ-KALKAN GÖSTERİSİ
13:00 – 14:00 TRT – RAFADAN TAYFA
15:00 – 16:00 İSTANBUL HALK MÜZİĞİ KOROSU KONSERİ
10:00 – 20:00 ANADOLU YÖRESEL HALK OYUNLARI ETKİNLİKLERİ
AT BİNİCİLİK & PONY AT BİNİCİLİK ALANI
10:00 – 20:00 PONY AT BİNİCİLİĞİ (Tüm Gün Boyunca Katılıma Açıktır)
10:00 – 20:00 YETİŞKİNLER İÇİN AT BİNİCİLİĞİ (Tüm Gün Boyunca Katılıma Açıktır)
KÜLTÜREL ETKİNLİKLER
10:00 – 20:00 EL SANATLARI ATÖLYELERİ (Kırk Farklı El Sanatı Uygulamaları ve Sergileri)
10:00 – 20:00 TİKA EVRENSEL TADLAR (Ülke Mutfakları Yemek Yapımı Etkinlikleri)

3. GÜN (11 Mayıs Cuma)
ATLI  SPORLAR SAHASI
10:00 – 11:00 / 14:30 – 15:30 ATLI CİRİT MÜSABAKASI (Bamyacılar – Lahanacılar)
11:00 – 11:20 / 15:30 – 15:45 ŞAHİN GÖSTERİSİ (Katar)
11:20 – 12:20 / 15:45-17:00 YABUSAME ATLI OKÇULUK GÖSTERİSİ (Japonya)
12:20 – 13:00 / 17:00 – 18:00 KÖKBÖRÜ MÜSABAKASI (Kırgızistan – Kazakistan)
13:00 – 14:00 ATLI OKÇULUK MÜSABAKASI
14:00 – 14:30 / 18:00 – 18:30 ATLI AKROBASİ GÖSTERİSİ (Kırgızistan)
ATLI GÖSTERİ ALANI
14:30 – 15:00 / 18:00 – 18:30 SOVGAT ATLI GÖSTERİ TOPLULUĞU
YAĞLI GÜREŞ ALANI
10:00 – 19:00 YAĞLI GÜREŞLER(7 BOYDA)
GELENEKSEL GÜREŞLER SAHASI
10:00-11:00/15:00-16:00 KUŞAK GÜREŞİ
11:00-12:00/16:00-17:00 KAPIŞMALI ABA GÜREŞİ
12:00-13:00/17:00-18:00 ŞALVAR GÜREŞİ
14:00-15:00/18:00-19:00 AŞIRTMALI ABA GÜREŞİ
MAS GÜREŞİ SAHASI
10:00 – 19:00 MAS GÜREŞLERİ MÜSABAKALARI
10:00 / 12:00 / 14:00 / 16:00 MAS GÜREŞİ DOSTLUK MÜSABAKALARI (Yakutistan – Moğolistan)
GELENEKSEL OKÇULUK SAHASI
14:00 – 17:00 OKÇULUK DENEME ATIŞLARI
GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ETKİNLİK SAHASI
10:00-19:00 AŞIK OYUNLARI
10:00-19:00 MANGALA OYUNU
10:00-19:00 GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI(Gün Boyu Katılıma Açıktır)
OBA ALANI
11:00 – 11:30 / 16:00 -16:30  DUVAK AÇMA TÖRENİ
12:00 – 12:30 / 17:00 -17:30 BEŞİK TOYU
15:00 – 15:30 / 18:00 -18:30 TUŞO TOYU
10:00 – 20:00 YEDİ BÖLGE KÜLTÜREL ÇADIR ETKİNLİKLERİ
TÜRK DEVLET VE TOPLULUKLARI ÇADIR ETKİNLİKLERİ
DERVİŞ ÇADIRI ETKİNLİKLERİ
DİRİLİŞ ‘ERTUĞRUL’ ÇADIRI ETKİNLİKLERİ
KATAR KÜLTÜREL ÇADIRI
OKÇULAR VAKFI ALANI
10:00 – 20:00 OKÇULUK TALİMİ – MUHAREBE ALANI ETKİNLİKLERİ – ATÖLYELER (Katılıma açıktır)
AVRASYA GÖSTERİ MERKEZİ SAHNE ETKİNLİKLERİ
11:00 – 12:00 / 16:00 – 17:00 MEHTERAN EŞLİĞİNDE KILIÇ-KALKAN GÖSTERİSİ
13:00 – 14:00 TRT – RAFADAN TAYFA
15:00 – 16:00 İSTANBUL HALK MÜZİĞİ KOROSU KONSERİ
10:00 – 20:00 ANADOLU YÖRESEL HALK OYUNLARI ETKİNLİKLERİ
AT BİNİCİLİK & PONY AT BİNİCİLİK ALANI
10:00 – 20:00 PONY AT BİNİCİLİĞİ (Gün Boyunca Katılıma Açıktır)
10:00 – 20:00 YETİŞKİNLER İÇİN AT BİNİCİLİĞİ (Gün Boyunca Katılıma Açıktır)
KÜLTÜREL ETKİNLİKLER
10:00 – 20:00 EL SANATLARI ATÖLYELERİ (Kırk Farklı El Sanatı Uygulamaları ve Sergileri)
10:00 – 20:00 TİKA EVRENSEL TADLAR (Ülke Mutfakları Yemek Yapımı Etkinlikleri)

2

4. GÜN (12 Mayıs Cumartesi)
ATLI  SPORLAR SAHASI
10:00 – 11:00 / 16:30 – 17:30 KÖKBÖRÜ MÜSABAKASI (Kırgızistan – Kazakistan)
11:00 – 12:00 YABUSAME ATLI OKÇULUK GÖSTERİSİ (Japonya)
12:00 – 13:00 / 17:30 – 18:30  ATLI CİRİT MÜSABAKASI (Bamyacılar – Lahanacılar)
13:00 – 13:20 / 18:30 – 18:50 / 19:30 – 19:50 ŞAHİN GÖSTERİSİ (Katar)
 13:20 – 14:00 / 18:50 – 19:30 ATLI AKROBASİ GÖSTERİSİ (Kırgızistan)
14:00 – 16:30 ATLI OKÇULUK MÜSABAKASI
 ATLI GÖSTERİ ALANI
11:30 – 12:00 / 15:00 – 15:30 / 18:30 – 19:00 SOVGAT ATLI GÖSTERİ TOPLULUĞU
YAĞLI GÜREŞ ALANI
10:00 – 19:00  YAĞLI GÜREŞLER(7 BOYDA)
GELENEKSEL GÜREŞ SAHASI
10:00 – 11:00/15:00-16:00 AŞIRTMALI ABA GÜREŞİ
11:00 – 12:00/16:00-17:00 KAPIŞMALI ABA GÜREŞİ
12:00 – 13:00/17:00-18:00 KUŞAK GÜREŞİ
14:00 – 15:00/18:00 – 19:00 ŞALVAR GÜREŞİ
MAS GÜREŞİ SAHASI
10:00 – 19:00 MAS GÜREŞLERİ MÜSABAKALARI
11:00 / 12:00 / 14:00 / 16:00 MAS GÜREŞİ DOSTLUK MÜSABAKALARI (Yakutistan – Moğolistan)
GELENEKSEL OKÇULUK SAHASI
10:00-12:30/14:00 – 18:00 OKÇULUK MÜSABAKALARI
GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ETKİNLİK SAHASI
10:00 – 19:00 AŞIK OYUNLARI
10:00 – 19:00 MANGALA OYUNU
10:00 – 19:00 GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI(Tüm Gün Boyu Katılıma Açıktır)
OBA ALANI
11:00 – 11:30 / 15:00 -15:30  DUVAK AÇMA TÖRENİ
12:00 – 12:30 / 16:00 -16:30 BEŞİK TOYU
13:00 – 13:30 /18:00 -18:30 TUŞO TOYU
10:00 – 20:00 YEDİ BÖLGE KÜLTÜREL ÇADIR ETKİNLİKLERİ
TÜRK DEVLET VE TOPLULUKLARI ÇADIR ETKİNLİKLERİ
DERVİŞ ÇADIRI ETKİNLİKLERİ
DİRİLİŞ ‘ERTUĞRUL’ ÇADIRI ETKİNLİKLERİ
KATAR KÜLTÜREL ÇADIRI
OKÇULAR VAKFI ALANI
10:00 – 20:00 OKÇULUK TALİMİ – MUHAREBE ALANI ETKİNLİKLERİ – ATÖLYELER (Katılıma açıktır)
AVRASYA GÖSTERİ MERKEZİ SAHNE ETKİNLİKLERİ
11:00 – 12:00 / 15:00 – 16:00 MEHTERAN EŞLİĞİNDE KILIÇ-KALKAN GÖSTERİSİ
13:00 – 14:00 TRT – RAFADAN TAYFA
14:00 – 15:00 AKSAKALLILAR GEŞTEK TOYU
10:00 – 20:00 ANADOLU YÖRESEL HALK OYUNLARI ETKİNLİKLERİ
AT BİNİCİLİK & PONY AT BİNİCİLİK ALANI
10:00 – 20:00 PONY AT BİNİCİLİĞİ (Gün Boyu Katılıma Açıktır)
10:00 – 20:00 YETİŞKİNLER İÇİN AT BİNİCİLİĞİ (Gün Boyu Katılıma Açıktır)
KÜLTÜREL ETKİNLİKLER
10:00 – 20:00 EL SANATLARI ATÖLYELERİ (Kırk Farklı El Sanatı Uygulamaları ve Sergileri)
10:00 – 20:00 TİKA EVRENSEL TADLAR (Ülke Mutfakları Yemek Yapımı Etkinlikleri)

5. GÜN (13 Mayıs Pazar)
ATLI  SPORLAR SAHASI
10:00 – 12:30 ATLI OKÇULUK MÜSABAKASI
12:30 – 13:00 / 15:20 – 16:00 ATLI AKROBASİ GÖSTERİSİ (Kırgızistan)
13:00 – 13:20 / 17:20 – 17:40  ŞAHİN GÖSTERİSİ (Katar)
13:20 – 14:20 / 16:20 – 17:20 ATLI CİRİT MÜSABAKASI (Bamyacılar – Lahanacılar)
14:20 – 15:20 KÖKBÖRÜ MÜSABAKASI (Kırgızistan – Kazakistan)
 ATLI GÖSTERİ ALANI
10:30 – 11:00 / 13:30 – 14:00 / 17:00 – 17:30 SOVGAT ATLI GÖSTERİ TOPLULUĞU
YAĞLI GÜREŞ ALANI
10:00 – 19:00  YAĞLI GÜREŞLER(7 BOYDA)
GELENEKSEL GÜREŞ SAHASI
10:00 – 11:00 ŞALVAR GÜREŞİ
11:00 – 12:00 AŞIRTMALI ABA GÜREŞİ
12:00 – 13:00 KAPIŞMALI ABA GÜREŞİ
14:00 – 15:00 KUŞAK GÜREŞİ
MAS GÜREŞİ SAHASI
10:00 – 17:00 MAS GÜREŞLERİ MÜSABAKALARI
11:00 / 12:00 / 14:00 / 16:00 MAS GÜREŞİ DOSTLUK MÜSABAKALARI (Yakutistan – Moğolistan)
GELENEKSEL OKÇULUK SAHASI
10:00-15:00 OKÇULUK MÜSABAKALARI
GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ETKİNLİK SAHASI
10:00 – 17:00 AŞIK OYUNLARI
10:00 – 17:00 MANGALA OYUNU
10:00 – 17:00 GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI (Gün Boyunca Katılıma Açıktır)
OBA ALANI
11:00 – 11:30 / 14:00 – 14:30  DUVAK AÇMA TÖRENİ
12:00 – 12:30 / 15:00 -15:30 BEŞİK TOYU
13:00 – 13:30 /16:00 -16:30 TUŞO TOYU
10:00 – 20:00 YEDİ BÖLGE KÜLTÜREL ÇADIR ETKİNLİKLERİ
TÜRK DEVLET VE TOPLULUKLARI ÇADIR ETKİNLİKLERİ
DERVİŞ ÇADIRI ETKİNLİKLERİ
DİRİLİŞ ‘ERTUĞRUL’ ÇADIRI ETKİNLİKLERİ
KATAR KÜLTÜREL ÇADIRI
OKÇULAR VAKFI ALANI
10:00 – 18:00 OKÇULUK TALİMİ – MUHAREBE ALANI ETKİNLİKLERİ – ATÖLYELER (Katılıma açıktır)
AVRASYA GÖSTERİ MERKEZİ SAHNE ETKİNLİKLERİ
11:00 – 12:00 / 17:00 – 18:00 MEHTERAN EŞLİĞİNDE KILIÇ-KALKAN GÖSTERİSİ
13:00 – 14:00 TRT – RAFADAN TAYFA
14:00 – 15:00 AKSAKALLILAR GEŞTEK TOYU
16:00 – 17:00 ANADOLU YÖRESEL HALK OYUNLARI ETKİNLİKLERİ
18:00 – 20:00 FESTİVAL KAPANIŞ VE ÖDÜL TÖRENİ PROGRAMI
AT BİNİCİLİK & PONY AT BİNİCİLİK ALANI
10:00 – 18:00 PONY AT BİNİCİLİĞİ (Gün Boyu Katılıma Açıktır)
10:00 – 18:00 YETİŞKİNLER İÇİN AT BİNİCİLİĞİ(Gün Boyu Katılıma Açıktır)
KÜLTÜREL ETKİNLİKLER
10:00 – 18:00 EL SANATLARI ATÖLYELERİ (Kırk Farklı El Sanatı Uygulamaları ve Sergileri)
10:00 – 18:00 TİKA EVRENSEL TADLAR (Ülke Mutfakları Yemek Yapımı Etkinlikleri)