Etnospor Kültür Festivali Doğru Yolda, Emin Ellerde

Türkiye’de geleneksel oyunların kitleselleşmesine büyük katkıda bulunan Etnospor Festivali’nin üçüncüsü, 9-13 Mayıs tarihleri arasında Yenikapı Meydanı’nda olacak. Geçen yıl “Ok Yaydan Çıktı” diyerek hedeflerinden geri dönüşün olmayacağını, doğru bildiği yoldan sapmayacağını ilan eden festival, 2018 için belirlediği “At Binenin Kılıç Kuşananın” sloganı ile izlediği bu yolda tecrübenin ve işin ehli olmanın önemini vurguluyor.     

Geleneksel sporların yaşatılması ve yeni nesillere aktarılması hedefini gün geçtikçe büyüten Etnospor Kültür Festivali bu yıl daha zengin, daha çeşitli, daha özgün bir içerikle boy gösterecek.

İki büyük yenilik: Katar Şahinleri ve Yabusame

Festivalin artık geleneksel hale gelen aba güreşi, mas güreşi, mangala ve atlı okçuluk gibi etkinliklerine Katar ve Japon kültüründe büyük öneme sahip iki oyun daha ekleniyor: Keskin av yetenekleriyle Katar Şahinleri ve kökeni 12. yüzyıla uzanan, geleneksel Japon okçuluğunun alametifarikası yabusame.

Gözler bayram edecek!   

Hüner ve cesaretleriyle baş döndüren Kazak kökbörü ekibi, ziyaretçilere birbirinden heyecanlı anlar yaşatacak.

Gönüller de…

30 farklı ülke mutfağından birbirinden leziz yemeklerin sunumu hem kültürel farklılıkları gözlemlemek hem de bunun tadına doyasıya varmak için pek çok seçenek sunacak.

“Tayfa” festival alanında  

TRT Çocuk hayranları festival alanına! Geleneksel mahalle kültürünü büyük bir başarıyla yansıtan “Rafadan Tayfa” ekibi ile “buram buram Anadolu kokan” masal kahramanları Maysa ile Bulut, 4 gün boyunca çocukların ve çocuk kalanların festivalde harika vakit geçirmesini sağlayacak.

Duyduk duymadık demeyin!

Bu yıl atlı binicilik ve ok atışlarında geçtiğimiz yıllara kıyasla çok daha fazla kişiye bu sporları deneyimleme şansı sunacağız. Gelip de at binmemek, yayı kabzasından kavramamak yok.

 

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından düzenlenen Etnospor Kültür Festivali ile baharı bir şölen havasında karşılamaya, bir arada ve farklı olmaya bu yıl da devam! 

Bu haberi paylaşabilirsin!
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin


Bir cevap yazın