Hakkımızda

20’ye yakın üye ülkenin yer aldığı Dünya Etnospor Konfederasyonu, geleneksel spor dallarının tanıtılmasını, profesyonelleşmesini ve olimpiyatlara hazırlanmasını hedefler.
Dünya Etnospor Konfederasyonu, geleneksel sporların günümüzde yaşatılması ve uzmanlaşması için her türlü spor faaliyetini destekler. Geleneksel sporları var eden kültürel mirası, toplumun zenginliği olarak görür ve bu mirası korumayı görev bilir.

ETNO-SPORTİF OYUNLARIN ÖNEMİ

Dünya Etnospor Konfederasyonu, çocukların eğitiminde önemli bir yere sahip olması hasebiyle sportif oyunları da diğer spor dalları kadar önemser. Gerek bedensel gerekse zihinsel becerileri geliştiren mangala, misket, halat, kabak, menekşe, çember ve topaç gibi bu oyunlar geçmişten günümüze önemli bir yere sahiptir. Dünya Etnospor Konfederasyonu bu nedenle bahsi geçen oyunların yanı sıra daha adını saymadığımız pek çok sportif oyunun tanıtımı ve oynanması için zemin hazırlar.

1. ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİALİ İLE ÜLKEMİZDE GÖRKEMLİ BİR ETKİNLİK HAZIRLADIK!

Türkiye ve Kırgızistan cumhuriyetlerinin önderliğinde kurulan ve merkezi Türkiye olan konfederasyon, hem kurumun faaliyetlerini tanıtmak hem de hedeflerini topluma aktarmak adına oldukça kapsamlı bir festival gerçekleştirildi.

1. Etnospor Kültür Festivali adlı bu etkinlik kapsamında pek çok spor ve sportif oyun, canlı performanslar eşliğinde izleyici ile buluştu.

İstanbul’da, yaklaşık 30 bin m2’lik bir alanda yapılan 1. festivalde katılımcılar; sportif faaliyetler, kültürel aktiviteler, konser, mehteran gösterisi gibi çeşitli eğlenceler, Orta Asya-Anadolu mutfağından zengin yiyecek-içecek seçenekleri ile birlikte pek çok sürprizle karşılaştı.
26 Ağustos 2016 tarihinde görkemli bir açılışla merhaba diyen 1. festivalde 3 gün boyunca birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği 1. Etnospor Kültür Festivali ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgi gördü.

2. ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİALİ 11-14 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA YENİKAPI MEYDANI’NDA!

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği 1. Etnospor Kültür Festivali’nin ardından bu sene “Ok Yaydan Çıktı!” sloganıyla 2. Etnospor Kültür Festivali’ne hazırlanıyoruz! Görkemli bir açılışla merhaba diyecek 2. festival 4 gün boyunca birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirilecek. Sportif faaliyetler, kültürel aktiviteler, konser, mehteran gösterisi gibi çeşitli eğlenceler, Orta Asya-Anadolu mutfağından zengin yiyecek-içecek seçenekleri ile birlikte pek çok sürpriz ziyaretçilerimizi bekliyor olacak. 2. Etnospor Kültür Festivali 11-14 Mayıs tarihleri arasında Yenikapı Meydanı’nda olacak! Tüm etkinlik ücretsizdir!