DÜNYA ETNOSPOR KONFEDERASYONU HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTER MİSİN?

Festival Programı

1. GÜN (9 Mayıs Çarşamba2. GÜN (10 Mayıs Perşembe)3. GÜN (11 Mayıs Cuma)4. GÜN (12 Mayıs Cumartesi)5. GÜN (13 Mayıs Pazar)

ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ – 2018- 1. GÜN PROGRAMI (9 Mayıs Çarşamba)
10:00 FESTİVAL ALANINA GİRİŞ
10:00 – 12:00 OBA GEZİNTİSİ
ATLI  SPORLAR SAHASI
13:00 – 13:30 TÖREN KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ (Mehteran eşliğinde)
13:30 – 14:15 AÇILIŞ KONUŞMALARI
14:15 – 14:30 ATLI AKROBASİ GÖSTERİSİ (Kırgızistan)
14:30 – 14:40 ÜRDÜN KRALİYET ÇERKEZ MUHAFIZLARI GÖSTERİSİ
14:40-14:50 IAIDO KILIÇ USTALARI GÖSTERİSİ (Japonya)
15:30-16:30 ATLI CİRİT MÜSABAKASI (Bamyacılar – Lahanacılar)
16:30-17:10 KÖKBÖRÜ MÜSABAKASI (Kırgızistan – Kazakistan)
17:10-17:30 ŞAHİN GÖSTERİSİ (Katar)
17:30-18:30 ATLI OKÇULUK MÜSABAKASI
ATLI GÖSTERİ ALANI
15:00-15:30 / 17:30 18:00 SOVGAT ATLI GÖSTERİ TOPLULUĞU
YAĞLI GÜREŞ ALANI
15:00-20:00 FETİH YAĞLI GÜREŞLERİ (Baş Pehlivanlar ve Diğer Tüm Boylar)
GELENEKSEL GÜREŞLER SAHASI
15:00-15:30 ŞALVAR GÜREŞİ
15:30-16:00 AŞIRTMALI ABA GÜREŞİ
16:00-16:30 KUŞAK GÜREŞİ
16:30-17:00 KAPIŞMALI ABA GÜREŞİ
MAS GÜREŞİ SAHASI
15:00-20:00 MAS GÜREŞLERİ MÜSABAKALARI (Müsabakalar Hariç Halka Açıktır)
15:00 / 16:30 / 18:00 MAS GÜREŞİ DOSTLUK MÜSABAKALARI (Yakutistan – Moğolistan)
GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ETKİNLİK SAHASI
15:00-20:00 AŞIK OYUNLARI (Müsabakalar Hariç Halka Açıktır)
15:00-20:00 MANGALA OYUNU (Müsabakalar Hariç Halka Açıktır)
15:00-20:00 GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI (Tüm Gün Boyunca Halka Açıktır)
OBA ALANI
15:00-15:30 / 17:00-17:30 DUVAK AÇMA TÖRENİ
15:30-16:00 / 18:00-18:30 BEŞİK TOYU
16:00-16:30 / 19:00-19:30 TUŞO TOYU
15:00-20:00 YEDİ BÖLGE KÜLTÜREL ÇADIR ETKİNLİKLERİ
TÜRK DEVLET VE TOPLULUKLARI ÇADIR ETKİNLİKLERİ
DERVİŞ ÇADIRI ETKİNLİKLERİ
DİRİLİŞ ‘ERTUĞRUL’ ÇADIRI ETKİNLİKLERİ
KATAR KÜLTÜREL ÇADIRI
OKÇULAR VAKFI ALANI
15:00-20:00 OKÇULUK TALİMİ – MUHAREBE ALANI ETKİNLİKLERİ – ATÖLYELER (Halka açıktır)
AVRASYA GÖSTERİ MERKEZİ SAHNE ETKİNLİKLERİ
15:00-16:00 TRT – RAFADAN TAYFA
16:00-16:30 KILIÇ-KALKAN GÖSTERİSİ
16:30-17:30 İSTANBUL HALK MÜZİĞİ KOROSU KONSERİ
15:00-20:00 ANADOLU YÖRESEL HALK OYUNLARI ETKİNLİKLERİ
AT BİNİCİLİK & PONY AT BİNİCİLİK ALANI
15:00-20:00 PONY AT BİNİCİLİĞİ (Tüm Gün Boyunca Halka Açıktır)
15:00-20:00 YETİŞKİNLER İÇİN AT BİNİCİLİĞİ (Tüm Gün Boyunca Halka Açıktır)
KÜLTÜREL ETKİNLİKLER
15:00-20:00 EL SANATLARI ATÖLYELERİ (Kırk Farklı El Sanatı Uygulamaları ve Sergileri)
15:00-20:00 TİKA EVRENSEL TADLAR (Ülke Mutfakları Yemek Yapımı Etkinlikleri)

2. GÜN PROGRAMI (10 Mayıs Perşembe)
ATLI  SPORLAR SAHASI
10:30 – 11:00 / 15:00 – 15:30 ATLI AKROBASİ GÖSTERİSİ (Kırgızistan)
11:00 – 11:40 / 15:30 – 16:00 KÖKBÖRÜ MÜSABAKASI (Kırgızistan – Kazakistan)
11:40 – 12:00 / 16:00-16:30 ŞAHİN GÖSTERİSİ (Katar)
12:00 – 13:00 / 16:30 – 17:00 YABUSAME ATLI OKÇULUK GÖSTERİSİ (Japonya)
13:00 – 14:00 / 17:00 – 18:00 ATLI CİRİT MÜSABAKASI (Bamyacılar – Lahanacılar)
14:00 – 15:00 / 18:00 – 19:00 ATLI OKÇULUK MÜSABAKASI
ATLI GÖSTERİ ALANI
14:00 – 14:30 / 17:30 – 18:00 SOVGAT ATLI GÖSTERİ TOPLULUĞU
YAĞLI GÜREŞ ALANI
10:00 – 19:00 YAĞLI GÜREŞLER(7 BOYDA)
GELENEKSEL GÜREŞLER SAHASI
10:00-11:00/14:00-15:00 KAPIŞMALI ABA GÜREŞİ
11:00-12:00/15:00-16:00 KUŞAK GÜREŞİ
12:00-13:00/16:00-17:00 AŞIRTMALI ABA GÜREŞİ
13:00-14:00/17:00-18:00 ŞALVAR GÜREŞİ
MAS GÜREŞİ SAHASI
10:00 – 19:00 MAS GÜREŞLERİ MÜSABAKALARI
12:00 / 14:00 / 16:00 MAS GÜREŞİ DOSTLUK MÜSABAKALARI (Yakutistan – Moğolistan)
GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ETKİNLİK SAHASI
10:00-19:00 AŞIK OYUNLARI
10:00-19:00 MANGALA OYUNU
10:00-19:00 GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI (Tüm Gün Boyunca Halka Açıktır)
OBA ALANI
11:00 – 11:30 / 15:00 -15:30 DUVAK AÇMA TÖRENİ
12:00 – 12:30 / 16:00 -16:30 BEŞİK TOYU
13:00 – 13:30 / 18:00 -18:30 TUŞO TOYU
10:00 – 20:00 YEDİ BÖLGE KÜLTÜREL ÇADIR ETKİNLİKLERİ
TÜRK DEVLET VE TOPLULUKLARI ÇADIR ETKİNLİKLERİ
DERVİŞ ÇADIRI ETKİNLİKLERİ
DİRİLİŞ ‘ERTUĞRUL’ ÇADIRI ETKİNLİKLERİ
KATAR KÜLTÜREL ÇADIRI
OKÇULAR VAKFI ALANI
10:00 – 20:00 OKÇULUK TALİMİ – MUHAREBE ALANI ETKİNLİKLERİ – ATÖLYELER (Katılıma açıktır)
AVRASYA GÖSTERİ MERKEZİ SAHNE ETKİNLİKLERİ
11:00-12:00/16:00-17:00 MEHTERAN EŞLİĞİNDE KILIÇ-KALKAN GÖSTERİSİ
13:00 – 14:00 TRT – RAFADAN TAYFA
15:00 – 16:00 İSTANBUL HALK MÜZİĞİ KOROSU KONSERİ
10:00 – 20:00 ANADOLU YÖRESEL HALK OYUNLARI ETKİNLİKLERİ
AT BİNİCİLİK & PONY AT BİNİCİLİK ALANI
10:00 – 20:00 PONY AT BİNİCİLİĞİ (Tüm Gün Boyunca Katılıma Açıktır)
10:00 – 20:00 YETİŞKİNLER İÇİN AT BİNİCİLİĞİ (Tüm Gün Boyunca Katılıma Açıktır)
KÜLTÜREL ETKİNLİKLER
10:00 – 20:00 EL SANATLARI ATÖLYELERİ (Kırk Farklı El Sanatı Uygulamaları ve Sergileri)
10:00 – 20:00 TİKA EVRENSEL TADLAR (Ülke Mutfakları Yemek Yapımı Etkinlikleri)

3. GÜN (11 Mayıs Cuma)
ATLI  SPORLAR SAHASI
10:00 – 11:00 / 14:30 – 15:30 ATLI CİRİT MÜSABAKASI (Bamyacılar – Lahanacılar)
11:00 – 11:20 / 15:30 – 15:45 ŞAHİN GÖSTERİSİ (Katar)
11:20 – 12:20 / 15:45-17:00 YABUSAME ATLI OKÇULUK GÖSTERİSİ (Japonya)
12:20 – 13:00 / 17:00 – 18:00 KÖKBÖRÜ MÜSABAKASI (Kırgızistan – Kazakistan)
13:00 – 14:00 ATLI OKÇULUK MÜSABAKASI
14:00 – 14:30 / 18:00 – 18:30 ATLI AKROBASİ GÖSTERİSİ (Kırgızistan)
ATLI GÖSTERİ ALANI
14:30 – 15:00 / 18:00 – 18:30 SOVGAT ATLI GÖSTERİ TOPLULUĞU
YAĞLI GÜREŞ ALANI
10:00 – 19:00 YAĞLI GÜREŞLER(7 BOYDA)
GELENEKSEL GÜREŞLER SAHASI
10:00-11:00/15:00-16:00 KUŞAK GÜREŞİ
11:00-12:00/16:00-17:00 KAPIŞMALI ABA GÜREŞİ
12:00-13:00/17:00-18:00 ŞALVAR GÜREŞİ
14:00-15:00/18:00-19:00 AŞIRTMALI ABA GÜREŞİ
MAS GÜREŞİ SAHASI
10:00 – 19:00 MAS GÜREŞLERİ MÜSABAKALARI
10:00 / 12:00 / 14:00 / 16:00 MAS GÜREŞİ DOSTLUK MÜSABAKALARI (Yakutistan – Moğolistan)
GELENEKSEL OKÇULUK SAHASI
14:00 – 17:00 OKÇULUK DENEME ATIŞLARI
GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ETKİNLİK SAHASI
10:00-19:00 AŞIK OYUNLARI
10:00-19:00 MANGALA OYUNU
10:00-19:00 GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI(Gün Boyu Katılıma Açıktır)
OBA ALANI
11:00 – 11:30 / 16:00 -16:30  DUVAK AÇMA TÖRENİ
12:00 – 12:30 / 17:00 -17:30 BEŞİK TOYU
15:00 – 15:30 / 18:00 -18:30 TUŞO TOYU
10:00 – 20:00 YEDİ BÖLGE KÜLTÜREL ÇADIR ETKİNLİKLERİ
TÜRK DEVLET VE TOPLULUKLARI ÇADIR ETKİNLİKLERİ
DERVİŞ ÇADIRI ETKİNLİKLERİ
DİRİLİŞ ‘ERTUĞRUL’ ÇADIRI ETKİNLİKLERİ
KATAR KÜLTÜREL ÇADIRI
OKÇULAR VAKFI ALANI
10:00 – 20:00 OKÇULUK TALİMİ – MUHAREBE ALANI ETKİNLİKLERİ – ATÖLYELER (Katılıma açıktır)
AVRASYA GÖSTERİ MERKEZİ SAHNE ETKİNLİKLERİ
11:00 – 12:00 / 16:00 – 17:00 MEHTERAN EŞLİĞİNDE KILIÇ-KALKAN GÖSTERİSİ
13:00 – 14:00 TRT – RAFADAN TAYFA
15:00 – 16:00 İSTANBUL HALK MÜZİĞİ KOROSU KONSERİ
10:00 – 20:00 ANADOLU YÖRESEL HALK OYUNLARI ETKİNLİKLERİ
AT BİNİCİLİK & PONY AT BİNİCİLİK ALANI
10:00 – 20:00 PONY AT BİNİCİLİĞİ (Gün Boyunca Katılıma Açıktır)
10:00 – 20:00 YETİŞKİNLER İÇİN AT BİNİCİLİĞİ (Gün Boyunca Katılıma Açıktır)
KÜLTÜREL ETKİNLİKLER
10:00 – 20:00 EL SANATLARI ATÖLYELERİ (Kırk Farklı El Sanatı Uygulamaları ve Sergileri)
10:00 – 20:00 TİKA EVRENSEL TADLAR (Ülke Mutfakları Yemek Yapımı Etkinlikleri)

2

4. GÜN (12 Mayıs Cumartesi)
ATLI  SPORLAR SAHASI
10:00 – 11:00 / 16:30 – 17:30 KÖKBÖRÜ MÜSABAKASI (Kırgızistan – Kazakistan)
11:00 – 12:00 YABUSAME ATLI OKÇULUK GÖSTERİSİ (Japonya)
12:00 – 13:00 / 17:30 – 18:30  ATLI CİRİT MÜSABAKASI (Bamyacılar – Lahanacılar)
13:00 – 13:20 / 18:30 – 18:50 / 19:30 – 19:50 ŞAHİN GÖSTERİSİ (Katar)
 13:20 – 14:00 / 18:50 – 19:30 ATLI AKROBASİ GÖSTERİSİ (Kırgızistan)
14:00 – 16:30 ATLI OKÇULUK MÜSABAKASI
 ATLI GÖSTERİ ALANI
11:30 – 12:00 / 15:00 – 15:30 / 18:30 – 19:00 SOVGAT ATLI GÖSTERİ TOPLULUĞU
YAĞLI GÜREŞ ALANI
10:00 – 19:00  YAĞLI GÜREŞLER(7 BOYDA)
GELENEKSEL GÜREŞ SAHASI
10:00 – 11:00/15:00-16:00 AŞIRTMALI ABA GÜREŞİ
11:00 – 12:00/16:00-17:00 KAPIŞMALI ABA GÜREŞİ
12:00 – 13:00/17:00-18:00 KUŞAK GÜREŞİ
14:00 – 15:00/18:00 – 19:00 ŞALVAR GÜREŞİ
MAS GÜREŞİ SAHASI
10:00 – 19:00 MAS GÜREŞLERİ MÜSABAKALARI
11:00 / 12:00 / 14:00 / 16:00 MAS GÜREŞİ DOSTLUK MÜSABAKALARI (Yakutistan – Moğolistan)
GELENEKSEL OKÇULUK SAHASI
10:00-12:30/14:00 – 18:00 OKÇULUK MÜSABAKALARI
GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ETKİNLİK SAHASI
10:00 – 19:00 AŞIK OYUNLARI
10:00 – 19:00 MANGALA OYUNU
10:00 – 19:00 GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI(Tüm Gün Boyu Katılıma Açıktır)
OBA ALANI
11:00 – 11:30 / 15:00 -15:30  DUVAK AÇMA TÖRENİ
12:00 – 12:30 / 16:00 -16:30 BEŞİK TOYU
13:00 – 13:30 /18:00 -18:30 TUŞO TOYU
10:00 – 20:00 YEDİ BÖLGE KÜLTÜREL ÇADIR ETKİNLİKLERİ
TÜRK DEVLET VE TOPLULUKLARI ÇADIR ETKİNLİKLERİ
DERVİŞ ÇADIRI ETKİNLİKLERİ
DİRİLİŞ ‘ERTUĞRUL’ ÇADIRI ETKİNLİKLERİ
KATAR KÜLTÜREL ÇADIRI
OKÇULAR VAKFI ALANI
10:00 – 20:00 OKÇULUK TALİMİ – MUHAREBE ALANI ETKİNLİKLERİ – ATÖLYELER (Katılıma açıktır)
AVRASYA GÖSTERİ MERKEZİ SAHNE ETKİNLİKLERİ
11:00 – 12:00 / 15:00 – 16:00 MEHTERAN EŞLİĞİNDE KILIÇ-KALKAN GÖSTERİSİ
13:00 – 14:00 TRT – RAFADAN TAYFA
14:00 – 15:00 AKSAKALLILAR GEŞTEK TOYU
10:00 – 20:00 ANADOLU YÖRESEL HALK OYUNLARI ETKİNLİKLERİ
AT BİNİCİLİK & PONY AT BİNİCİLİK ALANI
10:00 – 20:00 PONY AT BİNİCİLİĞİ (Gün Boyu Katılıma Açıktır)
10:00 – 20:00 YETİŞKİNLER İÇİN AT BİNİCİLİĞİ (Gün Boyu Katılıma Açıktır)
KÜLTÜREL ETKİNLİKLER
10:00 – 20:00 EL SANATLARI ATÖLYELERİ (Kırk Farklı El Sanatı Uygulamaları ve Sergileri)
10:00 – 20:00 TİKA EVRENSEL TADLAR (Ülke Mutfakları Yemek Yapımı Etkinlikleri)

5. GÜN (13 Mayıs Pazar)
ATLI  SPORLAR SAHASI
10:00 – 12:30 ATLI OKÇULUK MÜSABAKASI
12:30 – 13:00 / 15:20 – 16:00 ATLI AKROBASİ GÖSTERİSİ (Kırgızistan)
13:00 – 13:20 / 17:20 – 17:40  ŞAHİN GÖSTERİSİ (Katar)
13:20 – 14:20 / 16:20 – 17:20 ATLI CİRİT MÜSABAKASI (Bamyacılar – Lahanacılar)
14:20 – 15:20 KÖKBÖRÜ MÜSABAKASI (Kırgızistan – Kazakistan)
 ATLI GÖSTERİ ALANI
10:30 – 11:00 / 13:30 – 14:00 / 17:00 – 17:30 SOVGAT ATLI GÖSTERİ TOPLULUĞU
YAĞLI GÜREŞ ALANI
10:00 – 19:00  YAĞLI GÜREŞLER(7 BOYDA)
GELENEKSEL GÜREŞ SAHASI
10:00 – 11:00 ŞALVAR GÜREŞİ
11:00 – 12:00 AŞIRTMALI ABA GÜREŞİ
12:00 – 13:00 KAPIŞMALI ABA GÜREŞİ
14:00 – 15:00 KUŞAK GÜREŞİ
MAS GÜREŞİ SAHASI
10:00 – 17:00 MAS GÜREŞLERİ MÜSABAKALARI
11:00 / 12:00 / 14:00 / 16:00 MAS GÜREŞİ DOSTLUK MÜSABAKALARI (Yakutistan – Moğolistan)
GELENEKSEL OKÇULUK SAHASI
10:00-15:00 OKÇULUK MÜSABAKALARI
GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ETKİNLİK SAHASI
10:00 – 17:00 AŞIK OYUNLARI
10:00 – 17:00 MANGALA OYUNU
10:00 – 17:00 GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI (Gün Boyunca Katılıma Açıktır)
OBA ALANI
11:00 – 11:30 / 14:00 – 14:30  DUVAK AÇMA TÖRENİ
12:00 – 12:30 / 15:00 -15:30 BEŞİK TOYU
13:00 – 13:30 /16:00 -16:30 TUŞO TOYU
10:00 – 20:00 YEDİ BÖLGE KÜLTÜREL ÇADIR ETKİNLİKLERİ
TÜRK DEVLET VE TOPLULUKLARI ÇADIR ETKİNLİKLERİ
DERVİŞ ÇADIRI ETKİNLİKLERİ
DİRİLİŞ ‘ERTUĞRUL’ ÇADIRI ETKİNLİKLERİ
KATAR KÜLTÜREL ÇADIRI
OKÇULAR VAKFI ALANI
10:00 – 18:00 OKÇULUK TALİMİ – MUHAREBE ALANI ETKİNLİKLERİ – ATÖLYELER (Katılıma açıktır)
AVRASYA GÖSTERİ MERKEZİ SAHNE ETKİNLİKLERİ
11:00 – 12:00 / 17:00 – 18:00 MEHTERAN EŞLİĞİNDE KILIÇ-KALKAN GÖSTERİSİ
13:00 – 14:00 TRT – RAFADAN TAYFA
14:00 – 15:00 AKSAKALLILAR GEŞTEK TOYU
16:00 – 17:00 ANADOLU YÖRESEL HALK OYUNLARI ETKİNLİKLERİ
18:00 – 20:00 FESTİVAL KAPANIŞ VE ÖDÜL TÖRENİ PROGRAMI
AT BİNİCİLİK & PONY AT BİNİCİLİK ALANI
10:00 – 18:00 PONY AT BİNİCİLİĞİ (Gün Boyu Katılıma Açıktır)
10:00 – 18:00 YETİŞKİNLER İÇİN AT BİNİCİLİĞİ(Gün Boyu Katılıma Açıktır)
KÜLTÜREL ETKİNLİKLER
10:00 – 18:00 EL SANATLARI ATÖLYELERİ (Kırk Farklı El Sanatı Uygulamaları ve Sergileri)
10:00 – 18:00 TİKA EVRENSEL TADLAR (Ülke Mutfakları Yemek Yapımı Etkinlikleri)

Sosyal Medya AkışıSosyal medyadan takip edin, anlık haberdar olun.

Aba güreşinde kıyasıya mücadele! 🤼‍♂

#Etnospor

Esengül Alıcı 📸
Mas Güreşi 💪
Mansiyon Ödülü 🏆

#EtnosporKültürFestivali
#Etnospor

Arda Aytan 📸
Atış 🏹
Etnospor Özel Ödülü 🥇

#EtnosporKültürFestivali
#Etnospor

Daha fazla yükle...

ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ'Nİ TANIYALIM!

WhatsApp Image 2016-08-26 at 18.19.43

Tanıtım VideosuEtnospor'u keşfetmeye hazır mısın?

ETKİNLİKTE NELER VAR?

Toplam 586 Sporcu

Binlerce yıllık geleneksel sporlarımız sergilenecek…

800.000 Metrekare Alan

Kültür çadırları, köy meydanı ve daha fazlası…

Konserler ve Etkinlikler

3 gün boyunca konserler, atölyeler ve etkinliklere katılım fırsatı…

8 Başpehlivan

8 baş altı büyük pehlivan ve onlarca pehlivan…

185 Atlı Sporcu

Atlı sporcular bu meydanda olacak. Hazır mısın?

175 Okçu

Festival süresince okçuluk sporuna doyacaksınız…